16.9.12

ΚΑΛΑΜΑΤΑ -ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ,Έμειναν στο Χ

Λευκή» ισοπαλία για την Καλαμάτα με την Παναχαική  καθώς το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τις δυο ομάδες να μένουν στο 0-0 παρότι δημιουργήθηκαν πολλές ευκαιρίες

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

6' Σέντρα του Πασά από αριστερά, κεφαλιά του Καντούτση και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!
9' Ωραία προσπάθεια του Ντίνα από αριστερά, η σέντρα του κόπηκε από τον καντούτση στο ύψος του πέναλτυ.

12' Προσπάθεια του Σολάκη εντός της περιοχής κατέληξε σε αδύναμο σουτ που μπλόκαρε εύκολα ο Ζαρόπουλος.

16' Επικίνδυνη σέντρα του Μπρέσκα από δεξιά, δεν πρόλαβε ο Σολάκης να κινηθεί προς την μπάλα.

22' Σκληρό φάουλ του Κοκκίνη στον Ηλιόπουλο, διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για κίτρινη κάρτα στο Μπλάνα.

25' Ολο το παιχνίδι των δύο ομάδων μέχρι τώρα περνάει από τα πόδια των Πασά και Μπρέσκα.

29' Εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, κεφαλιά του Σαλαμαστράκη με το πίσω μέρος του κεφαλιού κατέληξε άουτ.

35' Ατομική ενέργεια του Μπρέσκα που επιχείρησε να κρεμάσει το Ζαρόπουλο, ο οπίος όμως απομάκρυνε εντυπωσιακά!

37' Επικίνδυνη σέντρα του Τσόπελα, δεν πρόλαβε ο Πούτσι να παρεμβληθεί και στην αντεπίθεση ο Σολάκης από ευνοϊκή θέση επιχείρησε να κρεμάσει το Ζαρόπουλο, αλλά το πλασέ του κατέληξε άουτ.

39' Πολύ σκληρό φάουλ του Βοσκόπουλου στον Αθανασόπουλο στην περιοχή της σέντρας, κίτρινη κάρτα από τον Μπλάνα! Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για το φάουλ, που σήκωνε ακόμα και κόκκινη κάρτα αφού ήταν μαρκάρισμα από πίσω...

40' Πολύ ωραία κάθετη μπαλιά του Πασά προς το Γεωργιόπουλο, ανακόπηκε την τελευταία στιγμή.

62' Συνεργασία Λίτση Ντίνα έξω από την περιοχή, το σουτ του Ντίνα πέρασε άουτ.

78' Σέντρα του Τρίψα, έβγαλε τον Πασά μόνο μπροστά στο τέρμα αλλά ο Πασάς δεν πέτυχε καλά την μπάλα και το σουτ του πέρασε άουτ...
83' Kαλή επέμβαση του Ζαρόπουλου σε σουτ του Βουνκ, πολύ σταθερός ο γκολκiπερ της Καλαμάτας σήμερα!
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ζαρόπουλος, Τσόπελας ( 45΄Τρίψας), Τριανταφυλλάκης, Καντούτσης, Τσαγκαράκης ( 45΄Τσόπελας), Τσιμικλής, Πασάς, Γεωργιόπουλος ( 60΄Ανδρεόπουλος), Πούτσι, Αθανασόπουλος, Ηλιόπουλος.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Πίτκας, Κοκκίνης (73΄Ντίγκο), Σπίνουλας, Βοσκόπουλος, Σαλαμαστράκης, Καραμανλής, Βουνκ, Μπρέσκα, Σολάκης, Ντίνας, Λίτσης (84΄Πλέγας).